Perkraustymo patarimai

Kraustymąsi iš vieno būsto ar biuro  į kitą bent kartą gyvenime patyrėme kiekvienas. Namuose ar biure stūkso kalnai dėžių ir ryšulių, visur tvyro chaosas, o nervinis galvos skausmas pamažu pereina į neviltį ir depresiją. Tačiau yra būdų oriai ištverti šį nelengvą išbandymą.

Pirmiausia reikia nuspręsti, kraustymosi mastą – t.y. ką ketinate pasiimti su savimi į naujuosius namus, biurą.  Beje, tai vienas didžiausių kraustymosi pranašumų – proga pagaliau atsikratyti susikaupusių nereikalingų daiktų.

Patikrinkite kraustymosi sąlygas ir apsispręskite dėl transportavimo būdo. Kol nevėlu, patikrinkite, ar baldai tikrai tilps pro durų angą (o gal vis dėlto reikia ją išmontuoti?), ar paskui pavyks apsisukti su ja laiptinėje ir ar bus galima privažiuoti mašina prie pat Jūsų namo laiptinės ar ofiso durų.

Jeigu daiktus gabensite ne savo transportu, automobilio pradėkite ieškoti prieš  savaitę. Jei galite sau tą leisti, pasamdykite specialiai perkraustymais užsiimančią įmonę. Mes ne tik pervešime Jūsų daiktus, bet juos ir supakuosime.

Galite daiktus supakuoti ir savo jėgomis. Tik nepamirškite, kad dūžtančius daiktus reik pakuoti saugiai, suvinioti į popierių ar laikraščius. Prieinamiausia ir patogiausia pakavimo priemonė – kartono dėžės. Jų net nereikia pirkti – galima gauti bet kuriame prekybos centre.

Besikraustančiojo atmintinė:

– Lėkštes pakuokite sudėję vertikaliai – taip jos bus atsparesnės smūgiams. Tuščią erdvę užpildykite glamžytu popieriumi (idealus variantas – polistirolo rutuliukai). Nepamirškite užrašo: „Atsargiai – stiklas!“

– Knygos – vienas sunkiausių krovinių, tad pakuokite jas nedideliais ryšuliais. Knygų ar kitų nedūžtančių daiktų į dėžę reikia prikrauti iki pat viršaus, kad nukritusi dėžė neišsiskirtų.

– Veidrodžiams ir paveikslams pakuoti geriausiai tinka vadinamieji „narveliai“ – iš lentelių su tarpais sukalti medžio konteineriai. Kad apsaugoti daiktus nuo drėgmės, pirmiau juos reikia įsukti specialią pūslėtą polietileno plėvelę ar bent popierių.

– Jeigu perkraustymą patikėjote firmai, prieš tai pademonstruokite jos atstovui, kad visa garso ir vaizdo technika veikia.

– Nepamirškite ant kiekvienos dėžės ar ryšulio užrašyti, kas yra viduje – naujame būste bus lengviau surasti daiktus.